Новината от последния час е, че най-накрая приключих с писмената версия на последния ми маркетинг план.
(онзи, с който си вдигнах фрийланс кариерата от пепелта)
… беше разхвърлян в множество бележки и записки, които бяха разпиляни из целия ми дневник.
Но и това не е чак толкова зле!
Като знам, че масово никой не си прави труда да изработва писмени планове, нито се интересува как да го направи, то дори двайсетина нахвърляни бележки те поставят в графата на „целеустремените“ и „подготвените“.
Новия ми маркетинг план обаче е ГУРМЕ ДЕЛИКАТЕС…
Отделил съм цял дневник само за него. Вече наброява 59 страници, някои от които в диапазона от 1000-1500 думи.
И всичко това структурирано по точки: Визия, Стратегия, Профил на клиента, Анализ на конкуренцията, Ниша, Позициониране, Цели, Тактики, Метрики (над 50 на брой), Задачи, Продукти, PR акции, Процеси за автоматизиране, Цени, Фунии и какво ли още не.
Този път съм хипер амбициозен…
И ако в следващите месеци започнете да чувате все по-често за скромната ми личност и нещо, което носи кодовото име „Бу Ентърпрайз“, то да знаете, че се случва с причина.
Направо съм се напомпал до дупка…
Искам да почна и в следващите 12 месеца да не заспя нито за секунда, а само да действам… и да действам… и да действам.
Но трябва търпение…
Имам текущи ангажименти към други хора, имам стари проекти за довършване, и все пак трябва да отделям поне по 8 часа за сън.
Това е положението.
Нека напредваме заедно,
Саше Вучков,
Фрийлансър (програмист)
PS. Ако имате цели свързани с фрийлансърството, тогава обезателно се запишете за бюлетина ми на този линк:
Споделям яко информация по темата…