Четирите конника на фрийлансърския Армагедон са както следва:
Изчерпани спестявания
Неплатени сметки
Празен хладилник
Освободете ги един по един и гледайте как фрийлансърската ви кариера започва да изглежда като последните дни на човечеството, описани в Книгата на книгите.
Страх. Тревоги. И дълбока фрустрация…
Защо?
Ами защото те обладава мисълта, че ще трябва да подвиеш опашка и да се върнеш в редиците на Цивилните с безсрочни трудови договори.
Не знам да има светнат фрийлансър, който да не изтръпва при тая мисъл.
Вкусиш ли веднъж свободата…
###
Та има ли решение? Има ли как Армагедона никога да не те сполети?
Според мен има поне няколко мерки, които трябва да се вземат възможно най-бързо.
Нямам място в този текст да говоря подробно за всичките, така че ще спомена само онази, от която изобщо се тръгва, за да си осигурим спокойно настояще и бъдеще.
Ето за какво става дума:
Ако искате не само графика да ви е пълен с яки проекти в момента, но и да сте в позицията по всяко време да попадате на още добри възможности, тогава е важно да имате поне НЯКОЛКО ИЗТОЧНИКА на проекти.
Колкото повече, толкова по-добре.
Например, аз често говоря за Upwork и генериране на запитвания с Facebook реклама, но това са само два от СЕДЕМ и повече начина, с които разполагам.
(И то постоянно се оглеждам за нови)
Смея да твърдя, че тези два източника на проекти могат да захранват всеки фрийлансър в продължение на години. И все пак съм си направил труда да имам повече опции.
###
Защо?
Ами вие кажете… Дали е по-добре да имаш пълно Автокаско или частично?
В случая два източника са “частично”, а седем и повече – “пълно”.
Нека напредваме заедно,
Саше Вучков
Фрийлансър (програмист)
PS. Ако имате цели свързани с фрийлансърството, тогава обезателно се запишете за бюлетина ми на този линк:
Споделям яко информация по темата…