Лично аз го усещам по този начин, но:
1) Живея в София
2) Упражнявам търсена и добре платена професия
3) Работя международно
Всичко това ми позволява да се усещам „напреднал“ и то въпреки, че работя с клиенти само по 4-5 часа на ден от понеделник до четвъртък. (Айде като се натрупат задачи, бачкам и петъците).
В останалото време действам по лични проекти и хобита…
Това е едно от преимуществата да си фрийлансър. Можеш да си сглобяваш както искаш графика си и ако те устройва да взимаш по-малко пари, тогава можеш да се насладиш на повече свободно време.
Ама не мисля, че аз мога да служа за мерило…
Не са много „късметлиите“ като мен и точно това е една от причините да развивам Experts. pub. Искам да светна колкото се може повече хора за този стил на работа и живот, защото смятам че това е бъдещето, доминирано от изкуствен интелект и роботика.
Така че новината определено е добра – имаме напредък. Обаче трябва да се погрижим да сгънем ножицата, ако искаме реален, усезаем напредък за всички.
Нека напредваме заедно,
Саше Вучков
Фрийлансър (програмист)
PS. Ако имате цели свързани с фрийлансърството, тогава обезателно се запишете за бюлетина ми на този линк:
Споделям яко информация по темата…