Разликата е, че работодателите имат интерес да платят възможно най-малко за работата, но в същото време се притесняват да не останат без служители.
Затова следват „сигналите на пазара на труда“…
###
Фрийлансърите, които сами са си „работодатели“, имат интерес да си „платят“ възможно НАЙ-МНОГО, но в същото време трябва да внимават да не останат без клиенти.
Затова следват „сигналите на пазара си“…
И докато служителят не може да направи почти нищо сам, за да си повиши заплащането, то фрийлансърът може постоянно да се оглежда как да направи труда си по-ценен и по-добре платен.
###
В никакъв случай не рипам против капитализма…
Просто се оптитвам да разсъждавам защо е важно да сме от неговата ПРАВИЛНА СТРАНА.
Все повече и повече се убеждавам, че ако човек иска да е щастлив в тоя живот, тогава първата му задача е да намери как да скъса трудовия си договор без това да означава гладуване и мизерия.
Защото нека бъдем честни…
Дори ако работим за РОДНИНИ, няма да им мигне окото да ни плащат само колкото ТЕ СМЯТАТ, че ЗАСЛУЖАВАМЕ и нито лев отгоре.
А какво остава за мениджмънта, който ти обърква името от време на време.
###
В същото време, нека бъде ясно едно:
Трябва да сме благодарни, че съществува тази система. Трябва да сме благодарни, че не живеем в свят, в който биха ни оставили да умираме от глад по улиците, понеже не сме се светнали как да бъдем предприемачи, за да се оправяме сами.
Така че работата за друг и трудовите договори са НЕЩО ДОБРО.
Просто не са НАЙ-ДОБРОТО, когато си се светнал как да се оправяш сам.
Нека напредваме заедно,
Саше Вучков
Фрийлансър (програмист)
PS. Ако имате цели свързани с фрийлансърството, тогава обезателно се запишете за бюлетина ми на този линк:
Споделям яко информация по темата…