„Супер лесно ще е за мен, следователно трябва да е евтино…“
Драги светнати фрийлансъри и предприемачи,
Важно е напълно да заличим от ежедневния си речник разни фрази, които автоматично излизат от устата ни:
„Не е никакъв проблем“
„Ще стане бързо“
„Това е лесната част“
„Няма за какво“
„За две минути работа е“
И т.н.
Това, че сме специалисти и знаем как да го направим, не означава, че то не е ценно за клиента, който често идея си няма за какво става дума и няма шанс да се оправи сам.
Щом искаме достоен стандарт на живот, тогава трябва да се научим самите ние да си ценим знанията и уменията.
Та поне да не си „обезценяваме“ сами труда, ако не ни е комфортно да го „продаваме“, така че да вземем най-добрата цена.
Никой не обича да плаща добри суми за „лесни и бързи неща“…
Така че най-напред трябва да осъзнаем, че нещата са трудни и бавни за неспециалист. И след това да го комуникираме според нивото на клиента, а не според нашето ниво.
Нека напредваме заедно,
Саше Вучков
Фрийлансър (програмист)
PS. Ако имате цели свързани с фрийлансърството, тогава обезателно се запишете за бюлетина ми на този линк:
Споделям яко информация по темата…